in

Arena nga Dritan Hila, “Paqja në fuçinë e barutit”, 13 tetor 2016 – Ora News –Subscribe në Ora News këtu Çështja çame, e rikthyer furishëm në debatin politik në vend gjatë ditëve të fundit, është tema e emisionit të radhës “Arena” nga Dritan Hila, i titulluar “Paqja në fuçitë e barutit”.
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vesili tha se nuk ka inkoherencë qëndrimesh.
Kreu i PDIU-së deklaroi gjatë emisionit se gjuha e përdorur nge kreu i Kuvendit, Ilir Meta ishte e pamjaftueshme në sytë e partisë së tij, duke theksuar se ky ishte një qëndrim i zbutur krahasuar me qëndrimet e mëparshme dhe kontributin e LSI-së.
Ish-ministri i Jashtëm, Aldo Bumçi përmendi traktatin e fqinjësisë së mirë të nënshkruar në vitin 1996, që sipas tij është themeli për zgjidhjen e çështjes çame.
Idrizi deklaroi se deputeti i PDIU-së, Tahiri Muhedini ka deklaruar sot përherë të parë se ka 28 të vrarë nga familja e tij.
Profesori Pëllumb Xhufi tha se Presidentit grek gjatë takimin me Metën në Athinë foli me gjuhën e luftës së ftohtë të viteve ’60. Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Leave a Reply

Loading…

0

Comments

0 comments

The Man that Loves Kissing Strangers – Just For Laughs Gags

Gossip Girl Best Music Moment #42 “Right Round” – Flo Rida